Antalya Falezler İçin Özel Tim

ANTALYA İl Emniyet Müdürlüğü, falezler ve denizin kesiştiği noktada 'boğulma', 'intihar' ve 'intihara teşebbüs' olaylarını önlemek için 'özel tim' kurdu.

İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Konyaaltı Varyan bölgesinde doğa harikası falezler ve denizin kesiştiği noktanın, son dönemde intihar veya intihara teşebbüse meyilli kişiler için bir adres haline geldiği belirtildi. Açıklamada, kamuoyunda intihar ve intihara teşebbüs konularına karşı duyarlılığın ve farkındalığın arttırılması, bu kişilere karşı toplumsal bilinç oluşturmak ve daha etkili müdahale etmek amacıyla Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Asayiş Şubesi, Deniz Şube, Foto Film Şubesi ile Toplum Destekli Polislik Şube müdürlüklerinde ekiplerin katılımıyla özel timler kurulduğu kaydedildi

Özel donanımlı ve eğitimli timlerin karadan ve denizden birbirleriyle koordineli olacak şekilde falezler bandında göreve başladığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Gerek boğulma ve yüksekten düşme, atlama konuları ve gerekse intihar veya intihara teşebbüs vakalarıyla ilgili afiş, broşür destekli materyallerle de bilgilendirmeler yapılacak. Bu süreç içerisinde daha etkili ve önleyici sonuçlar alınabilmesi için ailelerimize, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, STK’larımıza, görsel- yazılı, sosyal medyaya ve nihayet tüm kamuoyunu da büyük görevler düşmektedir.” [pullquote] 4 ayrı birimin birleşmesiyle oluşan ekip tam donanımlı olup 24 saat boyunca göreve hazır  vaziyette  bekliyor.[/pullquote]

Antalya’da özellikle sahil bandında yer alan Falezlerde, intihar ve intihar teşebbüslerinin önüne geçmek adına İl Emniyet Müdürlüğü önemli bir adım gerçekleştirdi. Emniyet, son dönemlerde sık sık “Boğulma, İntihar ve İntihara Teşebbüs” olaylarının yaşandığı falezlerde 7/24 görev alacak özel bir tim kuruldu. Asayiş Şubesi, Deniz Şube, Foto Film Şubesi ile Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlükleri’nden oluşan özel tim, tam donanımlı ve eğitimli olarak karadan ve denizden birbirleriyle koordineli çalışacak

Konyaaltı ve Falezler bölgesinde görev alan timler, intihar ya da intihara teşebbüs vakalarının yanı sıra yüksekten düşme, boğulma gibi olaylara da anında müdahil olacak.

Antalya polisi, falezlerde sık sık meydana gelen düşme, intihara teşebbüs, intihar ve boğulma olayları için önlem alıyor. Özel bir ‘TİM’ oluşturan polisten yapılan açıklama şöyle

Antalya polisi, falezlerde sık sık meydana gelen düşme, intihara teşebbüs, intihar ve boğulma olayları için önlem alıyor. Özel bir ‘TİM’ oluşturan polisten yapılan açıklama şöyle:      

“İlimizin sahip olduğu eşsiz güzelliklerin denizle buluştuğu  önemli kesişme noktalarından birisi olan “FALEZLER” son dönemlerde sık sık “Boğulma, İntihar ve İntihara Teşebbüs” olayları ile kamuoyu gündemine gelmekte ve sahip olduğu güzellikleri/özellikleri göz ardı edilerek sıradanlaştırılmaktadır.

Bu mevcut durum aynı zamanda intihar veya intihara teşebbüse meyilli olan şahıslar için bir adres/nokta gibi hem göze hem de kulağa yerleştirilerek farkına varılmadan bir nevi teşvik edici nitelik kazandırılmak suretiyle tehlikeli bir sürecin hazırlanmasına da zemin oluşturmaktadır.

Bu ve benzeri nedenlerle ;

Kamuoyunda intihar ve intihara teşebbüs konularına karşı duyarlılığın ve farkındalığın arttırılması, intihara meyilli şahıslara karşı toplumsal bilinç oluşturmak suretiyle gerek önleyici ve gerekse anlık duyarlılığın/ihbar mekanizmalarının harekete geçirilmesini sağlamanın yanı sıra, daha etkili müdahale gücü oluşturmak amacıyla Emniyet Müdürlüğümüz bünyesinde Asayiş Şubesi, Deniz Şube, Foto Film Şubesi ile Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüklerinden müteşekkil  özel teçhizatlı/donanımlı ve eğitimli, karadan ve denizden birbirleriyle koordineli şekilde  7/24 görev yapmak üzere yeterli sayıda ÖZEL TİMLER kurularak Konyaaltı ve Falezler bandında göreve başlatılmışlardır.

Gerek boğulma ve yüksekten düşme/atlama konuları ve gerekse intihar/intihara teşebbüs vakaları ile ilgili olarak yazılı ve görsel (afiş, broşür vb.) destekli materyallerle de bilgilendirmeler yapılacak olup, bu süreç içerisinde daha etkili ve önleyici sonuçlar alınabilmesi için ailelerimize, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, STK’larımıza, görsel – yazılı ve sosyal medyaya ve nihayet tüm kamuoyunu da büyük görevler düşmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: