Bayan Motosiklet Sürücüleri Göze Daha Çok Hitap Ediyor

Bayan motosiklet sürücüleri sayısal olarak oldukça az.

Günümüz yoğun trafikli büyük şehirlerde motosiklet kullananlar otomobil kullananlara göre pek çok avantaja sahip.  Otomobille 2 saatte ulaşabileceğiniz bir noktaya motorunuzla yarım saatte gidebilirsiniz. Buna karşın, çok dikkat ve yetenek ile birlikte ciddi bir şekilde motosiklet eğitimi almayı gerektirir motor kullanmak. Zira maalesef trafiğimizde motor sürücülerine karşı yeterince saygı ve dikkat gösterilmiyor. Bu ortamda motosiklet sürücüsü bayanların işi elbette daha zor. Buna rağmen bu zor işi fevkalade başaran az sayıda bayan mevcut.  Şaziye ise tam bir motor cambazı

Şaziye bu kadar usta bir binici olmasının sırrını yaptığı egzersizlere bağlıyor. “İlk önce hareketsiz bir motor üzerinde doğru oturma eğitimi aldım ve uzun süre bunu uyguladım. Biz bunu motorcular dilinde “haşırt huşurt”  olarak tabir ediyoruz. Bu eğitimi ne kadar ciddiyetle ve özveriyle tatbik ederseniz o derecede iyi bir binici olabiliyorsunuz.

bayan motosiklet sürücüleri

Bayan Motosiklet Sürücüleri

Türkiye’de bir kızımız tam anlamıyla bir motosiklet sürücüsü ve günlük hayatta sürekli motor kullanmasının yanında tatillerinde de uzun yolları motoruyla birlikte aşıyor.

Erkek motosiklet gurupları genelde serseri takımı olarak görülüyor. Tabi bu büyük bir haksızlık.  Fakat bir bayan motosikletliye bakış açısı çok farklı. Onlar gerçekten hak ettikleri saygıyı görüyorlar. Trafikteki diğer araçlar bir bayan motosikletli görünce çok daha dikkatli davranıyor, yardıma ihtiyacı olana rastlayınca da derhal harekete geçiyor.

Bravo

motosiklet eğitimi

Ülkemizde motosiklet kullanma eğitimini son derece kaliteli bir şekilde veren kuruluşlar mevcut ve bunlara gidilerek eğitim almak çok önemli. İsterseniz hiç motor kullanmamış olun fark etmez bu eğitimlere başladığınız ilk günde bisiklet üzerindeki  denge kabiliyetiniz görüldükten sonra teorik eğitime geçilmekte, en temel teorik bilgiler aktarıldıktan sonra motosikletin yanına geçilmektedir. Vitesler, gidon, oturma pozisyonu gibi temel durumlar motoru çalışmayan motosiklet üzerinde tekrar edildikten sonra kontağı çeviriyorsunuz. Motor orta sehpa üzerinde iken tüm teorik anlatımlar çalışır pozisyonda defalarca tekrar edildikten sonra kendinizi motor üzerinde hareket halinde bulmaktasınız. Bu esnada motorun düşmesinden hiç korkmaya gerek motor koruma demirleri hem sürücüyü hem de motoru korumakta. Hazırlanan birbirinden zorlu parkurlar üzerinde çalışmalar devam ettikten sonra eğitim sonunda bisiklete binmekte zorlanan bayanların dahi 500′ lük motorlarla slalom yaptığını görebilirsiniz.

Bayanlar her işin üstesinden rahatlıkla geliyor, yeter ki isteyip azimle gayret etsinler. Bateri üstadı bayanı ziyaret etmek isterseniz buradan buyurunuz. 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: