Bilderberg Nedir Dünya Onların Avuçlarında mıdır?

Bılderberg, birçok kaynakta ''Dünyanın Efendileri'' şeklinde tanımlanan çok uluslu bir hükümet gibidir. Bu gizli örgütün, dünyanın para akışını kontrol etmesinin yanı sıra dünyanın kaderini çizenlerin kaderini çizdiği söyleniyor

Bilderberg Kulübü, fikir babası olarak anılan Polonyalı sosyolog  Dr. Joseph Hieronim Retinger ve eski bir Nazi, SS üyesi olan Hollanda Prensi Bernhard tarafından kurulmuştur.  Ancak Bilderberg’in kuruluşunda CIA’nın rolü olduğu bilinmektedir.

bilderberg nedir

bilderberg nedir

 Bilderberg’in finansmanını sağlayan güçlerse ABD’deki Rockefeller Vakfı ile banker Rothschild ailesi. Kulüp adını 1954 yılında ilk kez toplandığı Hollanda’daki Bilderberg Oteli’nden alıyor.

Gerçekte bilderberg nedir? Kurucular arasında bulunan Prens Bernhard 1976 yılına kadar komite başkanı görevine aralıksız devam etmiş ancak Lockheed şirketinin askeri silah satışı ile ilişkin rüşvet skandalına adı karışınca bu görevden ayrılmıştır. Bilderberg toplantılarına tüm dünyadan seçkin devlet adamları, başbakanlar, bakanlar, ünlü gazeteciler, büyük medya kartellerinin patronları ve çokuluslu şirketlerin sahip ya da temsilcileri davet ediliyor ve her yıl farklı ülkelerde toplantılarını yapıyor.

Geçmişten bugüne dünya politikasına yön veren isimlerden Paul Wolfowitz, Henry Kissinger, David Rockefeller, Zbigniew Brzezinski ve Tony Blair Bilderberg’in seçilmiş üyelerinden bazıları. Ayrıca Eisenhoower’den bu yana bütün ABD başkanları Bilderberg Kulübü’nden çıkıyor. İngiltere hükümetinin önde gelen bakanları da.

Toplantılar Hakkında

Bu toplantılara katılanlar kısa süre içinde kariyerlerinde büyük sıçramalar yaşıyor. Örneğin Bill Clinton, Bilderberg toplantılarına 1991’de katıldıktan bir yıl sonra başkan seçildi. Tony Blair 1993’te katıldığı toplantıdan bir yıl sonra İşçi Partisi Başkanı, üç yıl sonra da başbakan oldu. Ayrıca 1971’den itibaren NATO’nun bütün genel sekreterleri Bilderberg katılımcıları arasından çıktı! Bilderberg’in siyasilerin kariyerine olan etkisinin en çarpıcı örneği ise İngiltere’nin eski başbakanı Margaret Thatcher. Bilderberg toplantısına katıldıktan sonra Thatcher’ın bir anda yıldızı parladı. Ancak “Demir Lady”, ülkesinin egemenliğini Bilderbergciler tarafından tasarlanmış bir Avrupa Süper Devleti’ne teslim etmeye karşı çıktığı için kulüp kararıyla yerini John Major’a bırakmak zorunda kaldı. Şüphesiz ki Major da Bilderberg katılımcılarından biri. Bilderberg toplantıları üç kez de Türkiye’de yapılmıştır. İlki 1960 darbesinden tam bir yıl önce, 18–20 Eylül 1959’da İstanbul Yeşilköy’de, ikincisi 25–27 Nisan 1975’te

İzmir Çeşme’de Altın Yunus Otel’de ve üçüncüsü 31 Mayıs-3 Haziran 2007 yılında yine İstanbul’da Ritz Carlton Otel’de yapılmıştır. Daha önceki toplantılarda ortalama 4 kişiyle temsil edilen Türkiye’nin 2007’deki toplantısına 13 katılımcı iştirak etmiştir. Basına yansıyan bu on üç kişilik listede şu isimler yer almıştır: Bilderberg Türkiye Daimi Temsilcisi Mustafa Koç, Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan, UNDP Başkanı Kemal Derviş, TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ile başkan yardımcıları Ümit Boyner ve Cem Duna, eski TÜSİAD Başkanı Erkut Yücaoğlu, eski Dışişleri Bakanı Hikmet Çetin, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Ayşe Soysal, Coca-Cola İcra Kurulu Başkanı Muhtar Kent, eski Dışişleri Bakanı ve Işık Üniversitesi Öğretim Üyesi Emre Gönensay, gazeteci Cengiz Çandar ve Mehmet Ali Birand.

Bilderberg’in en önemli özelliği gizlilik! Toplantılara değil kayıt cihazı, kağıt kalemle bile girilemiyor. Hiçbir kaydı ve belgesi bulunmuyor

Gerçekten Bu Denli Etkililer mi?

Bilderberg toplantılarını izleyen bazı kişilere göre;” 1999’daki Kosova müdahalesi 1996 Bilderberg toplantısında kararlaştırılmıştı. Bu müdahalede birkaç yüz milyar dolar değerindeki köprü, rafineri ve fabrika havaya uçuruldu. Bunların hepsinin yeniden inşasını Amerikan şirketleri üstlendi. Kosova Kurtuluş Ordusu, Doğu Avrupa’ya giren eroinin yüzde 77’sini kontrol ediyordu. Uyuşturucu parası filtreden geçirilerek sisteme dahil edildi ve Wall Street’e yatırıldı”

Diğer bir ilgi çekici olay Irak Savaşı. 2002 Bilderberg toplantısında Avrupalı üyeler seçmenlerin tepkisinden çekindikleri için saldırının 2002 sonbaharından Mart 2003’e ertelenmesi konusunda ABD’lilerle anlaştı. Dünyanın bütün büyük gazeteleri savaşın 2002 sonbaharında yapılacağını yazarken Mart 2003’te başladı.”

bilderberg nedir
BILDERBERG KURALLARI

* Toplantıya kimin davet edileceğine Kulüp’ün yönetim kurulu karar veriyor.

* Konukların gazetecilere röportaj vermesi kesinlikle yasak.

* Katılımcılar toplantıların düzenleneceği otele konferanstan üç ya da dört gün önce geliyor. CIA ve yerel gizli servis ajanları listede olmayanların otele yaklaşmasına izin vermiyor.

* Konukların eşleriyle gelmeleri yasak. Korumalar da konferansa giremiyor ve yemeklerini ayrı salonlarda yiyorlar.

* Oturma düzeni harf sırasına göre dönüşümlü.

* Otelin yerleşimini gösteren tüm çizimler gizli. Personelin geçmişleri ve politik eğilimleri kontrol ediliyor. Seçkinler kendi personelini beraberinde getiriyor.

* Ev sahipliği yapan hükümet de katılımcıların tüm güvenlik önlemlerini alıyor; askeri korumanın, gizli servisin, ulusal ve yerel polisin varlığından doğacak her türlü masrafı üstleniyor.

* Katılımcılar ev sahibi ülkenin yerleşik kurallarına ve düzenlemelerine uymak zorunda değil; gümrükten geçmiyorlar, pasaport bulundurma mecburiyetleri yok.

* Konaklama bedelleri Bilderberg tarafından karşılanıyor. Telefon, oda servisi ve çamaşırhane faturaları katılımcılara ait.

 

İlluminati Nedir

Bohemian Kulübü Nedir

wikipedia

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: