boyalı vücutlar yarışması televizyon kanallarında

Vücut Boyamayı Sanat Yapmışlar Yetmemiş Yarışma Düzenliyorlar. Tabi ki Brezilya TV şovlarında!

İlginç yarışmalardan bir tanesi; elbise şeklinde vücut boyama yaparak giyinik havası verilmiş Brezilyalı güzeller arasında boya elbise yarışması! Hey yavrum hey, orada jüri üyesi olmanın keyfine doyum olmazdı herhalde. Bir noktada boyalı vücutlar sanatı icra ediliyor.  Brezilya TV kanallarında yayınlanan boyalı vücutlar yarışmalarındaki enfes Brezilyalı kadınların şovlarından  bir kaç bölüm izleyelim bakalım.

Brezilyalı Kadınlar Neden Vücutlarını Boyamaya Meraklılar?

Bilimsel açıdan baktığımızda, insanoğlu ihtiyaçları nispetinde yönleniyor ve çare arıyor. Brezilya dediğimiz memleket çok sıcak ya, şort ve askılı tişört ile gezmek bile bunaltıyor insanları. Ne yapacaklar bu durumda; herhalde çırılçıplak gezilmez sokaklarda çünkü ayıptır namahremdir. Peki ayıp olmayacak şekilde bu derde nasıl deva bulunacak düşüncesinden yola çıkan beyinler güzel bir çözüm bulmuş vaziyetteler

sadece boyalı vücutlar yarışabiliyor

Vücudun açık olması durumunda aa böyle edepsizlik olur mu canım denecek bölgeleri, elbise havası vererekten şekillerle boyamak. İşte bu kadar basit. Çünkü boyalı vücutlar sanki giysili gibi görünecektir. Böylece hem aşırı sıcak hava ve hararete karşı dayanma gücünü artıracak önlemini alırsın hem de çoluk çocuk ve muhafazakar düşünceli insanları darıltmazsın.

Çırılçıplak Defile Yapıyorlar

Peki bu boyalar sağlığa, vücuda zararlı mı diye baktığımızda; boya sektöründe öncü olan bazı firmalar ,insan sağlığını önemseyerek; dekoratif boyalarının yanında sağlıklı boyalarıyla da müşteri memnuniyetini üst seviyeye taşıdıklarını görüyoruz. Bir takım firmalar, dekoratif ve desenli boyalarını insan sağlığına duyarlı şekilde üretiyor. Son teknolojiyle geliştirilmiş sağlıklı boya serileri, insan sağlığına en az zarar veren hammaddelerden oluşuyor.

Elbesi Şeklinde Vücut Boyama Zararlı mı?

Dünyanın önde gelen boya markasının insan sağlığını düşünerek ürettiği sağlık serisi, müşterisine sunulmaya başlandı. Müşterisinin memnuniyetini ön planda tutan firmalar dekoratif boyaların yanında önemli konu olan sağlık üzerine de çalışma başlattı. Böylece bu sağlıklı boyaları vücutlarınızı güzelleştirirken, oda içindeki havanın sağlıklı kalmasına da yardımcı oluyor. Böylece sağlıklı boyalarda sunduğu vücut serisi ile  boya sektöründe farklı bir segment açılmış oldu. Bu sayede elbise şeklinde vücudu boyama sağlık açısından bir risk oluşturmuyor.

boyalı vücutlar

Vücudun her yerinde kullanılabilecek olan ideal sağlıklı boyalar, iyi bir yaşam için oldukça önemlidir. Sağlığa duyarlı ve çevreye saygılı olarak en son teknoloji ile geliştirilen bu sağlıklı boyalar, insan sağlığı açısından uygun hammaddelerden oluşuyor. Sağlıklı boyalar serisi, sağlığa zararlı buharlaşabilen organik bileşikleri en az içeren boyalar sınıfında yer alıyor.

vücut boyama sanatı

İnsanların yaşamlarının büyük bir kesimini açık ortamlarda geçirdiği düşünüldüğünde, sağlıklı boya kullanımı oldukça önemlidir. Özellikle genital bölgeler ve göğüs kısmına dikkat edilmesi, uzmanlar tarafından da anlatılan bir konudur. Brezilya gibi sıcak iklimlerde hava, dış mekânlara göre daha fazla organik bileşenler içermektedir. Bunun sebebi yer kaplamaları, elektronik malzemeler ve duvarlardaki organik bileşenlerin buharlaşmasıdır. Emisyon dediğimiz bu olay insan ve çevre sağlığına zarar verir. Oysaki sağlıklı boya serisinde ise, bu oran en aza indirilmiştir. Bu nedenle insan sağlığı ve çevre için kullanılması önerilir.

kaynak

Bunları Beğenebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: