Dar Elbiseli Kadınlar ve Kısa Abiye Modeller 35 foto

Hazır giyimden ziyade, yetenekli terzilere kıyafet diktirmeyi tercih eden bayanlar, dar elbiseli kadınlar makalemizdeki görsellerden etkilenerek kısa abiye  modeller içerisinde, kendileri için bir veya birden fazla örnek bulabilirler. 

1

Dar elbiseler giyinmeyi seven güzel kadınlar, şık ve gösterişli abiye kıyafetler içerisinde profesyonel modelleri kıskandıracak kadar etkileyici olduklarını  biliyorlar. Özel gecelere katılırken bu bilgiyi memnuniyetle kullanmayı ihmal etmiyorlar.

sırt ve göğüs dekolteli dar elbise

2

Lüks bir restoranda akşam yemeğine gidilecekse şıklık yarışına girilecek demektir. Hele restoran sonrası bir de gece kulübü ziyareti olacak ise daha da çekici ve seksi kıyafetler tercih edilecektir.  Dar ve dekolteli, oldukça kısa ve özel kumaşlardan üretilmiş elbiseleri kadınlar bu mekanlar için alıyor zaten. 

3

Bu uzunca tarif edilen kıyafetlerin çok kısa ve tatlı bir ismi var ki “abiye” diye tanımlamışlar. Düğünler, nişanlar, doğum günleri gibi çeşitli özel günler ve gecelerde şıklığına düşkün bayanların vazgeçilmezidir dar abiyeler. En az saç yapımı ve makyaj kadar kadınlar için önem taşır.  

harika bir dar elbise modeli

4

Dar Elbiseler Giyinmeyi Seven Kadınlar

Öyle ya, güzel hatlara sahip bir vücudun gururla sergilenmesi gerekiyor. O halde mümkün olduğu kadar dar olmalıdır bu elbiseler. Kadınlar bu gururu kendi yaşarken kavalyelerine de yaşatıyor olmalı. Dar elbiseler giyinmeyi seven kadınlar, birbirinden  şık abiyeleri güzel vücutlarında taşırken, partnerleri de onları kolunda taşımalı.

hem dar hem nefis bir abiye

5

Önemli bir konu daha var; bütün güzel kadınların vücutları buradakiler kadar orantılı olmayabiliyor. Bundan dolayıdır ki, beden özelliklerine göre hafif hilelerle donatılmış abiye kıyafetler seçmeleri gerekiyor. Aksi takdirde, o minnacık ve dar elbiselere ödenen tonlarca para havaya gitmiş olacaktır. 

6

Konu yine şık bir abiyedir, mini boyutludur ama elma tipli diye tabir edilen bir bayan, o minnacık elbisenin boyun kısmını dolayan bir uzantıya sahip olması gerektiğini bilir. Ayrıca göğüs kısmı dekolteli ve dap dar iken bele doğru inildikçe hafif bolluk verici bir tasarımla kalçaları sıkıca sarmalamış derin minisini oluşturur. Böylelikle kalın bir beli ve kısa bir boynu olduğu gerçeği ortadan kalkar. Tabi aşağıdaki gibi bel ve boyun sahiplerinin böylesi ayrıntılara girmesi gerekmiyor. 

iri göğüs, ince bel, geniş kalça; daha ne olsun?

7

Şurası bir gerçek ki, dar ve şık bir elbiseyi giyecek kadının vücut hatlarının çok düzgün olması gerekiyor. Aksi takdirde minik hilelere ihtiyaç duyacaktır. Eğer göğüsleri küçücük ise silikonlu sutyen kullanacağı için dekoltenin bacak ve sırt bölgesinde olduğu modelleri seçme zorunluluğu doğacaktır.

zayıf bir vücutta koca memeler; elbette dekolte göğüs bölgesinde olacaktır

8

Kısa Abiye Modeller Kimler İçin Uygun?

Dolgun göğüsler, iri kalçalar ve ince bir bele sahip şanslı olanlar ise  “kum saati tipli” kadınlar diye betimleniyorlar.  Her açıdan dekoltesi olan dar ve kısa abiye modeller en çok onlar için uygun oluyor.

dar elbiseli kadınlar

9

Bazı kadınlar, bacaklarını veya göğüslerini ön plana çıkaran dar ve dekolteli elbiseleri günlük hayatta da giyinmeyi seviyorlar.  Bunlara her daim seksi giyinen kadınlar deniyor. Sebebi sorulduğunda ise; “erkeklerin kaçamak bakışlarını yakalamak hoşuma gidiyor” diyorlar. Hatta bazen hemcinslerinin inceden inceye kendilerini süzmelerinden de keyif alıyorlarmış.

dar elbiseli kadınlar

10

Kadınlar Neden Mini Elbise Giyerler?

Aslında her kadın değil, bacakları güzel olan veya bacaklarının güzel olduğuna inanan kadınlar mini elbise giymeyi seviyor. Nedeni ise gayet açık; bacaklarının güzel olduğunu göstermek ve bakışlarla tescil ettirmeyi arzuluyorlar. Galiba, güzel olanın, güzelliğini göstermek istemesi canlıların tümüne ait bir dürtü. 

dar elbiseli kadınlar

11

Örneğin, rengarenk tüyleri olan tavus kuşları.  Tavus kuşu muhteşem güzellikteki desen ve renklere sahip kuyruğu ile ünlüdür. Gerçi bu güzel kuyruk sadece erkeklerde bulunur. Ama fark etmez konu zaten canlılar üzerine. Dişiler daha çok kahverengi veya griye dönük renkte olurlar. Kuyruğunu açan erkek tavus kuşu son derece heybetli bir görüntüye sahip olur. Özellikle üreme zamanlarında erkekler kur hareketleriyle muazzam görüntüler sergilerler

12

Kadınlar Neden Açık Giyinir?

Bundan yola çıkarsak, kadınların açık giyinme nedenlerinin de temelde çiftleşme dürtüsünden kaynaklı olduğunu söylemek bilimsel bir yaklaşım olacaktır. Ancak bu soru kadınlara sorulduğunda muhtemelen yüksek sesle itirazlarını peş peşe sıralayacaklardır. 

13

Bu itirazları iki yüzlülük göstergesi olarak görmemek lazım. Çünkü çoğu zaman dürtülerden kaynaklı eylemlerin nedeni kolayca anlaşılamaz ve bundan ötürü de izah edilemeyebilir. Şunu unutmamak gerekir ki; vücut sporu yapan erkekler de vücutlarını ön plana çıkaran kıyafetler giyinmeye özen gösterirler. Özellikle yaz mevsimlerinde. 

kısa abiye modeller

14

Mini Eteğin Ortaya Çıkışı

Dap daracık, mini minnacık ve dekolteli kıyafetlerin günümüz kadınlarınca giyilebilmesine esasen uzun bir süreç sonunda ulaşılmış. Bu noktada mini eteğin ilk olarak nerede ve nasıl ortaya çıktığının tarihçesine bakmak lazım. Mary Quant isimli ingiliz terzi bayan sipariş aldığı bir eteği biçerken, rivayete göre makası yanlışlıkla derinden vurmuş. 

dar elbiseli kadınlar

15

Kısa Elbiseler

Oldukça pahalı olan kumaş normalde kullanılamaz haldeyken, güzel bacakları olan müşterisine o kısa eteği bir şekilde giydirmiş. Sene 1962 ve giydiriş o giydiriş, böylece kısa elbiseler modasının yayılmasına neden olmuş.  İlk başlarda ortalama halk kitlesince ciddi bir mukavemetle karşılaşılmış olmasına rağmen, zenginler tarafından oldukça beğenilmiş.

dar elbiseli kadınlar

16

Özellikle 60’lı yılların ünlü İngiliz mankeni  Lesley Lawson’un (Twiggy) ısrarla mini giyinmesinin, minili kıyafetlerin benimsenmesinde ve yayılmasında büyük etkisi olduğu söylenir. Mary Quant eşiyle birlite daha sonraları Londra’nın en işlek caddesinde bir butik açar ve paraya para dememeye başlar. Mini şort’un ortaya çıkışı da yine aynı tarihlerde ve aynı kişi tarafından gerçekleşmiş. 

kısa abiye modeller

17

Bir Bilimsel Araştırma : Yumurtlama Dönemlerinde Kadınların Dekolte Düşkünlüğü

Minnesota Üniversitesi bilim adamları 100 kadın üzerinden bir araştırma gerçekleştirdiler.  2016 yılında yaptıkları araştırmadaki kadınların yarısı yumurtlama dönemlerine denk getirilerek kendilerine verilen bir miktar para ile kıyafet almaları istendi. 

18

Araştırma sonuçları oldukça şaşırtıcıydı. Yumurtlama dönemlerinde alış veriş yapan kadınların tamamı mümkün olduğunca seksi kıyafetler seçtiler.  Diğer kadınların ise daha ziyade mütevazı modelleri tercih ettikleri gözlendi. Bu durum; kadınların yumurtlama dönemlerinde fark edilme dürtülerinin devreye girdiği şeklinde açıklandı. 

19

Mini Eteğin Getirdikleri

Mini eteğin getirdiklerine baktığımız zaman; Kadın güzelliğinin tarifinde mini eteğin 60’lı yıllarda ortaya çıkmasına kadar  bacağın yeri pek fazla yoktu. Yüzyıllar boyu upuzun elbiseler altında kaldıkları için estetik anlayışında ince bel ve göğüsler söz konusu oluyordu. Tabiatıyla da, dekolteden anlaşılan  yegane bölge göğüs kıvrımlarından ibaretti. 

20

Ancak 60’lardan günümüze kadar ki süreçte dekoltede önceliği bacaklar aldı diyebiliriz. Yani mini eteğin icadıyla birlikte güzellik anlayışında kadın bacağının güzelliği konuya dahil oldu.  Gerek yırtmaçlı elbiselerde gerekse mini kıyafetlerde bacak olayını ön plana çıkaran tasarımlar geliştirildi. 

21

Yüzyıllar boyu “çok güzel bacakları var” gibi bir cümlenin kurulmadığını söylemek yerinde olacaktır. Şimdilerde ise daracık mini giysiler içerisinde yuvarlak ve çıkık kalçaların altında uzanan dolgun ve kıvrımlı, aynı zamanda uzun bacaklar şiirlere dahi konu olmakta. 

nefis bir abiye model

22

Gece Elbiseleri

Elit mekanlara gidilirken sosyal statüyü gözler önüne sereceği için  kısa ve şık abiye gece elbiselerin yeri inkar edilemez.  Güzel olan tüm bölgeleri ortaya çıkaran dekolteli modeller ise işin olmazsa olmazı durumundadır. 

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: