doğrudan satış teknikleri nelerdir?

Elektriğin olmadığı yıllarda başlayan doğrudan satış tekniği günümüzde tv kanallarına da ekmek kapısı oldu

Gerek ulusal TV kanallarında , gerekse uydu ile yayın yapan yığınla kanalda çeşitli ürünler, canlı yayın veya kayıtlı yayınlarda satışa sunuluyor. Kozmetikten mutfak ürünlerine, hediyelik eşyalardan mücevherlere kadar aklınıza ne gelirse talepler telefon bağlantılarıyla veya internet sitelerine yönlendirilerek satışa çevriliyor. İşte buna doğrudan satış deniyor.

Özellikle alımlı bayanlar, dekolteli kıyafetleriyle izleyiciyi ekrana çekmekte oldukça başarılı oluyorlar. Satışı yapılacak ürünü kendi vücudunda göstermek şeklindeki teknikler ise çok daha fazla işe yarıyor.

Doğrudan Satış Teknikleri

Konuyla ilgili uzmanlar; “gösterecek ürün olmadığı sahnelerde  frikik vererek şahsi ürünler sergilemenin bu doğrudan satış tekniklerinde etkili ” olduğu hususunda hem fikirler.

doğrudan satış teknikleri

Satılması gereken ürün nevresim ise, mekan yatak odası ve direk yatak olmalı. Yatak ise göze hitap eden bir satıcıyı barındırmalı. Böylece hem nevresim takımına hem de satıcının takımlarına dikkat çekilmiş olmakta. İşte işin püf noktası bu kadar basit. Gerisi kendiliğinden gelecektir. İşin teknik adının doğrudan satış veya eğriden satış olmasının pek bir önemi yok. Sunucu aklını çelecek konuşmalar yapacak ve akabinde telefona sarılıp sipariş vereceksin. 

doğrudan satış dünyada da aynı teknikleri kullanıyor

Dünyada da durum farklı değil. Zaten olamaz da. Zira bu teknikleri nereden öğrendik ki? Satacağın ürün oldukça pahalı bir otomobil ise yanında yarı çıplak bir kadının olmamasına imkan yok. Zira görsellik bilinçaltına hoşluk sinyalleri göndermeli. Alında işin bilimsel bir yanı var. 

Tevecompras

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: