tombul hatunlar daha mı neşeli olurlar?

Daha sağlıklı ve neşeli oldukları düşünüldüğünden olsa gerek tombul hatunların daha fazla beğenildiklerine dair bir inanç vardır. Dünyaca ünlü dolgun vücutlu güzel bayanların hikayelerine yer verdik. 

1

Tombul Kadınlar ǀ Ashley Alexiss

“Bir dirhem et bin ayıp örter” demiş atalarımız. Demek oluyor ki, toplumumuzun çoğunluğunun dolgun kadınlar düşkünlüğü kalıtımsal. Tombul kadınlara güzel bir örnek olarak Ashley Alexiss’i gösterebiliriz.

dolgun kadınlar

2

Tombul Hatunlar / Ashley Graham

Tabi genelleme yapmayıp, çoğunluktan bahsetmek durumu söz konusu. Yoksa balık etli kadınlardan hoşlanmayıp, kaburga kemiklerinin sayılması şarttır diyen insanların varlığı inkâr edilemez.  Tombul hatun sınıfının muhtemelen en güzel örneği olarak Ashley Graham’ı göstermek haksızlık olmayacaktır.

dolgun kadınlar

3

Dolgun Güzeller / Barbara Brickner

Sıfır beden olacağım diye azimle diyet yapan insanlara sözümüz yok! Sonuçta “zevkler ve renkler tartışılmaz” diye boşuna dememişler. İnsanların bir bölümü tombul bayanlardan daha çok hoşlanırlar. Dolgun güzellerden bir önemli örnek; Barbara Brickner.

dolgun kadınlar

4

Dolgun Kadınlar / Clementine Desseaux

Aslında her tipin güzeli vardır sözü en doğrusu galiba. Her dolgun  kadın vücudu güzel olur demek de yanlış olacaktır. Ya da tombul bayanlar herkese hitap etmeyecektir. Ama Clementine Desseaux için bu geçerli olmayacak.

dolgun kadınlar

5

Dolgun Hatunlar / Danielle Line

Güzellik=Sağlık diye olaya bakmak belki de en doğrusu. Fazla miktarda yağ oranı olan vücutlarda hastalık riski artıyor diyorlar. Bu da demektir ki; dolgun hatunlar sağlığına daha çok dikkat etmeli.

tombul kadınlar

6

Fluvia Lacerda

Ama söz konusu olan yağ değil ki!  Bonfile gibi lop et yahu! Bunların dolgunluğundan bahsediliyor. En azından buradaki tombul kadınlar öyle!

tombul kadınlar

7

Griselangel Paula

Dolgun vücutlu kadınlar için “balık etli” tabiri de kullanılır. Hatta ele avuca gelme sözü de esasen tombul kadınları niteleyicidir. 

tombul kadınlar

8

Jenn Purviance

Ancak bu “balık etli” deyimi istismara son derece açıktır. Öyle ki, kocaman bir göbek varken de balık etli tarifine uymadığı nasıl söylenebilir? O halde tombul kadınların tümüne balık etli demek ne derece doğrudur?

şişman mature

9

Julia Lavrova

Julia Lavrova bir Rus fotomodel. Bel kıvrımı itibariyle sürahi tipler kategorisinde ve oldukça estetik. Ülkemizin hayranı ve sık sık ziyaret ediyormuş. Dolgun bayanlar kategorisinde ilk sırada yer alabilecek derecede güzel.

balık etli güzeller

10

Kaela Humphries

Bel kıvrımının olması galiba çok önemli zira; ister dolgun ister ince yapılı olsun vücudun estetik görünmesinde birici derecede önem arz ediyor. Bel kıvrımı dolgun bayanlarda çok daha görünür olmakta.

balık etli kadınlar

11

Kate Dillon

Bu yüzdendir ki; ince belliler başlıklı bir post düzenlemek zorunda kaldık. Onu da buradan ziyaret edebilirsiniz. Kate Dillon ise dolgun bayanlar sınıfının vazgeçilmezlerindendir. 

balık etli kızlar

12

Katya Zharkova

Bel kıvrımı olaya başka bir boyut katıyor da denilebilir. Öyle ki; oldukça iri yarı ve kilolu vücutlar şayet bel kıvrımına sahipse yine de göz alıcı sınıfa girebilmekte. Tıpkı Katya Zharkova ; tombul hatunların kraliçesinde olduğu gibi. 

şişman mature

13

Kristen Madison

Kristen Madison dahil plus-size modellerin hemen hemen öyküleri aynı. Başarıya ulaşmadan önce fiziki yapılarından dolayı çok üzülürlermiş. Buna rağmen yakınındaki insanlar, anneleri veya kardeşleri veya arkadaşları kendilerini çok beğenir ve tombul hatunların da model olabileceklerini söylerlermiş. 

14

Kristina Yeo

Ve yine pek çoğu profesyonel fotoğrafçıların çekimlerine baktıklarında cesaretlenirlermiş. Hemen hepsi Dorothy Combs’ın tombul hatunlar modellik ajansına müracaat etmişler. 

şişman mature

15

Laura Wells

Büyük kısma ilk görüşmelerinde hemen kontrat imzalamayı başarmışlar. Aralarında beğenilmeyenler de olmuş ilk başta.

kilolu bayanlar

16

Lauren Veluvolu

Daha uzman fotoğrafçılarla çalışmaya başlayınca durum değişmiş tabi. Makyaj ve aksesuarlar ve uygun biçilmiş kıyafetler işin sırrı olmuş. 

kilolu bayanlar

17

Lexi Placourakis

3 Eylül 1988 doğumlu olan Lexi, kendisinin dolgun vücutlu kızlar tarafından ilham kaynağı olarak görülmesinden çok mutlu oluyormuş.

kilolu kadınlar

18

Louise O'reilly

27 eylül 1979 doğumlu olan Louise O’reilly, İrlanda’nın en ünlü tombul hatunlarından biri.

etli butlu kadınlar

19

Maggie Brown

Bir magazin dergisine verdiği röportajda ; dolgun kadınlar daha iyi sevişirler diyor Maggie Brown. 

kilolu bayanlar

20

Mariesther Venegas

şişman bayanlar

21

Dolgun kadınlar albümümüze biraz da henüz çok ünlü olmamış birilerini eklemek gerekiyor.

şişman bayanlar

22

Miranda Walz

15 yaşından beri modellik yapan ABD’li tombul güzelin en büyük arzusu kendi talk show programını yapmakmış. 

şişman kadınlar

23

Nicole Lebris

20 ocak 1980 doğumlu Nicole Lebris, phat girls isimli filmde küçük bir rol üstlenmeyi başarmış. 

24

Robyn Lawley

20 haziran 1989 doğumlu Avustralya doğumlu Robyn Lawley 1.89 m gibi oldukça uzun bir boya sahip. 

tombul hatunlar

25

Saffi Karina

İngiliz pluss-size model Saffi Karina, modellikte başarılı olmak için incecik olmanın şart olmadığını kadınlara göstermek için yola koyulmuş. Öyle söylüyor işte. 

tombul hatunlar

26

Sandy Dietrich

tombul hatunlar

27

Tara Lynn

26 temmuz 1982 Kaliforniya doğumlu Tara Lynn, geniş beden iç çamaşırı defilelerinin en ünlü modellerinden biri.  Moda endüstrisi günümüzde büyük beden bayanlar için de hazır giyim modelleri üretmektedir. İç giyim ve mayolarda da faaliyet gösteren bu türden pek çok üretici firma bulunmakta. 

şişman bayanlar

28

Tess Henstra

Plus-size moda giyimine özel butik ve tasarımcılar var. Artık pek çok moda fuarında büyük beden mankenlerin sunum yaptığı kıyafetler kategorilerde yer almakta. Tess Henstra bu modellerin en ünlülerinden biri. 

dolgun kızlar

29

Melissa Masi

Melissa Masi, en güzel 10 büyük beden modeller arasında yer almakta. 

dolgun kızlar

30

La’Tecia Thomas

La’Tecia Thomas, 26 yaşında Avustralya, Melborn doğumlu model ve makyaj sanatçısı.  Şimdilerde Los Angeles’ta model olarak çalışıyor.

31

Julia Lavrova

Dolgun Kadınlar Rusya Temsilcisi Adeta

Rusların ünlü plus size modeli Julia Lavrova 1.70 m boyuna karşı tam 86 kg ve zayıflamayı hiç düşünmediğini söylüyor. Fazla kilosuna rağmen çok beğeniliyor.

dolgun kızlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: