komik videolar şakalar – kahkaha garantili

Komik Videolar Şakalar

Yeni sezon en komik videolar serisinde birinci örneği sunalım, kahkaha atmayanlara ödül verelim, ısrarla devamı gelsin diyenler olursa devamını getirelim. Hani biz Çinlileri komünist rejimin de etkisiyle asık suratlı, soğuk, espriden kel alaka insanlar olarak biliriz.  Hatta bir nevi fabrikalarda çalışmak üzere programlı robotlar olarak görürüz ya; oysaki hazırladıkları mizansenleri sergiledikleri videolarda izlediklerimiz, bu algımızla pek örtüşmüyor.

en komik videolar
Komik Şakalar

Aslında yaptıkları şakalar atalarımızın eşek şakası olarak tanımladığı türden ama itiraf etmeli ki; gülmemek, hatta kahkaha atmamak pek mümkün değili. Rastladıkları insanlara sataşıyorlar, bazı durumlarda iyicene dayak yiyorlar, bazılarında kaçıp kurtuluyorlar. Sonuçta ortaya çıkan görüntüler gülmekten karın ağrısı yapan türden komik enstantaneler oluyor. 

Komik Videolar Şakalar Gülmek Garanti
Komik Videolar
en komik videolar
İlginç Videolar
Komik Videolar Şakalar Devamı Gelecektir

Mizah tarzları, komiklik yaratma ve kayıt altına almaları, Çinlilerin farklı yapıda insanlar olduğunu hemen ortaya çıkarıyor. Şaka adına, bazı bölümlerde insanları kaldıramayacağı hareketlere maruz bırakıyorlar, bazılarında da kendileri eşek sudan gelinceye kadar dayak yemeyi göze aldıklarını ve yediklerini gösteriyor.

Oysaki, bizim tarzımızda yapılan şakalar kişiyi incitmemeli ve hatta sonrasında şakaya maruz kalan bile duruma gülebilmelidir. Bu kriterlerin Çinlilerde olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Zaten şaka sözcüğünün de Türkçe ’deki karşılığı latife, yani kırmadan, incitmeden güldürmek, eğlendirmek amacıyla  yapılan hareket veya söylenen söz şeklindedir. Şüphesiz esprinin biraz ötesindedir ki; espri: ince anlamlı, düşündürücü, şakalı söz yani nükte manasınadır.  Yani bir nevi dalga geçmek anlamındadır.

Yani şaka yaptığımızı sandığımız zamanlarda aslında arkadaşımızla dalga geçiyoruz. Şaka yapanla, şakaya maruz kalan arasında geçmesi gereken bir mevzu iken, biz bunu genelde üçüncü şahısların yanında yaparak arkadaşımızı rencide edebilmekteyiz. Oysaki, kendimize yapılmasını istemeyeceğimiz davranışları, sözleri başkalarına yapmamaya özen göstermek gerekir.

Ayrıca, unutmamak gerekir ki, herkese şaka yapılmaz. Zira bazı kişiler her şakada bir gerçek payı vardır düşüncesindedir ve sizin saf ve samimi olarak yaptığınız şaka veya söylediğiniz sözü umulmadık bir yaklaşımla ciddiye alabilir. En iyisi nezaketi elden bırakmamak galiba.

CHINA TV

Bunları da Beğenirsiniz Belki

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: