Google Earth Yeni Sürümü Akıllara Ziyan

Google Earth son sürümü gelişmiş 3D özellikleri ve profesyonel rehberli turlar gibi birtakım yeni özelliklerle geliyor.Şehirlerin içinde uçarak gezmek

Ekranın başında otururken dilediğiniz şehri helikopterle gezer gibi, hatta superman vaziyetinde uçar gibi gözlemek artık google earth yeni sürümünde mümkün kılınmış. Bakalım ki, yakın bir gelecekte binaların camlarından içeriye bakıp görmek de bu sonsuz görme arzumuzu karşılayabilecek mi. Google’ın arama motorunda olduğu gibi yeni tasarıma kavuşan Google Earth’te de kendimi şanslı hissediyorum sekmesi bulunuyor. Bu sekmeye basıldığında Google Earth, rastgelen bir bölgeye götürüp, o bölgeyle ilgili bilgileri aktarıyor.Şu anda Android ve web sürümü yayınlanan uygulamanın yakın zamanda iOS versiyonun da yayınlanması bekleniyor. Bu arada unutmadan söyleyelim. Google Earth’ün web sürümünü kullanmak için en yeni Chrome tarayıcısını kullanmak gerekiyor. 

 

Farklı bölgelerde keşif yapabileceğiniz Voyager bölümünün de yenilendiği Google Earth’te rehberli turlar ve küratörlü içerikler için dergi stili sayfa karşımıza çıkıyor. Örneğin Fransa’nın başkenti Paris şehrini ziyaret ettiğinizde uygulama şehirdeki önemli yerler hakkındaki bilgileri kartlar halinde sunuyor. Londra, Tokyo ve Roma gibi 3D şehirlerin içinde uçarak gezebileceğiniz yeni Google Earth, yeni kullanıcı arayüzü ve daha gerçekçi grafikleriyle de dikkat çekiyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: