Google Gerçekten Robot Olmadiğını Anlıyor mu?

Google, giriş işlemi yapma aşamasından önce reCAPTCHA adını verdiği uygulama ile kullanıcının bot olup olmadığını tespit ediyor

Google, giriş işlemi yapma aşamasından önce reCAPTCHA adını verdiği uygulama ile kullanıcının bot olup olmadığını tespit edip sonra siteye giriş işleminin gerçeklemesi sağlanıyor.  Güvenlik önlemi adına Google‘nin geliştirdiği bu sistem sayesinde web siteleri kendilerini robot saldırılardan kurtarmaya çalışıyor.  Ancak Georgetown üniversitesinde okuyan başarılı ve inatçı gencimiz Hüsamettin, google’nin fiyakasını bozacak bir robot geliştirip, uygulamasını videoya çektikten sonra nispet yaparcasına sosyal medyada paylaştı.

 

Bu duruma fena halde bozulan  Google ise gelişmiş risk analiz motoru olarak andığı yapay zekası arka planda çalışarak gerçek kişi olup olmadığınızı tanımlayabilecek  yeni bir uygulamayı devreye sokuyor. Görünmez olan bu yeni reCAPTCHA’nın sitedeki bazı düğmelere atanacağı ve siz farkına bile varmadan güvenlik kontrolünü gerçekleştireceği ifade ediliyor. Şüpheli bir trafik durumu keşfedildiğinde ise yine karşımıza bulmacalar çıkaracak. Yeni uygulama yürürlüğe girdikten sonra bakalım bizim Hüsamettin buna ne gibi bir karşılık verecek. 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: