Hava Yastıklı Motosiklet Montu Çok Daha Koruyucu Özellikli

Hava yastıklı motosiklet montu

Mevcut hava yastıklı montlardan çok daha koruyucu özellikli ve farklı olarak üretilmiş bu deri hava yastıklı motosiklet montu, içinde karbondioksit bulunan kutucuklarla bağlantılı hava cepleriyle donatılmış.  Motora bağlı bir kablo şiddetli gerildiğinde sistem devreye giriyor ve sürücünün hayati organları göz önüne alınarak yerleştirilmiş ceplik bölgeler şişiyor.

Kask takmadan motorunuza asla binmeyin! Bunun mazereti, istisnası, bahanesi yok. Bunu yapmayın. Kasksız ne siz binin, ne de arkanıza birini bindirin.

Kask kendi içinde birçok alternatife sahip bir koruyucudur. Ucuz olanları pek fazla bir işe yaramayacaktır. Motor giysi ve takımları gerçekten pahalıdır. Bu noktada asla cimrilik yapmamak gerekiyor..

Mümkünse hava yastığı vazifesi gören korumalı bir mont edinin. Muhakkak ki fiyatı oldukça yüksektir ama sizin canınız ucuz mu?. Bir sürüklenme durumunda sürtünme etkisiyle yüzlerce dereceye çıkacak ısıyla derinizi asfaltta bırakmak söz konusu.

 

Hava yastıklı motosiklet montu

Motosiklet Sürücülerine Tavsiyeler

Motor kullanırken kendinizi her an bir düşman saldırısıyla karşılaşılacak türden bir bilgisayar oyunundaymış gibi farz edin Elbette ki böyle olmayacak ama bu düşünceye yoğunlaşarak yola çıkınca hiçbir şey sorun yaratmayacaktır.

Sürekli etrafınıza bakın. Önünüze, sağınıza, solunuza, aynalarınıza her yöne sürekli bakın. Gözünüzle bakın, kafanızı çevirin.

Trafiğin akışına çok dikkat etmek gerekiyor. Uzun süre trafik sıkışıklığına maruz kalmış otomobil sürücülerinin zihinsel dengesi bozulabiliyor. Kimseyle sürtüşmemeye özen gösterin. Otomobillerin ani hareketler yapabileceğini asla aklınızdan çıkarmayın.  Kavşaklarda dikkatinizi iki katına çıkarmak zorundasınız. Önünüzdeki araç devam edecek sanıp yanından geçmeye çalışırsınız fakat aracın aniden yön değiştirmesiyle olan olmuştur artık. Zira sürücü dalgındır ve dönüş yapacağına ilişkin sinyal lambasını devreye sokmamıştır.

 

Hava yastıklı motosiklet montu

Görünebilmek için renkli şeyler giymeye çalışın. Fosfor şeritli montlar, açık renk ve fosforlu kasklar her zaman işe yarar. Selektör yapın, gerçekten gerekiyorsa korna çalın. Sizi fark etsinler. Bir sorun çıkarsa olan daha çok size olacak çünkü.

Araçların arkasına yapışmayın! Onların çok büyük ihtimalle ABS destekli frenleri var ve yere tutundukları yüzey en kötü durumda sizin 2 katınız fazla (onların 4 kalın tekerleği var). Onlar durur, siz duramazsınız. Bazı üst motor modellerinde ABS var ama yine de onlar sizden hep daha avantajlı. Hız arttıkça, mesafeyi de arttırın.

“Kendini onarabilen madde”  başlıklı makaleye buradan ulaşabilirsiniz.

Her türlü karasal ortamda gidebilen modüler motosikletle ilgili makaleye de buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak  Dainese

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: