Hulahop Çevirmenin Faydaları Nelermiş Bakalım

Çocukluğumuzun oyunu hulahop çevirme zayıflamanın en yeni yöntemlerinden biri olarak kullanılıyor

Birçok kişi için karın egzersizleri yapmak zor ve itici gelmektedir. Bu noktada çevirme tekniklerinin kolayca öğrenilmesi itibariyle devreye giren basit aletli bir uygulama; Hulahop çevirmenin faydaları nelermiş bir görelim bakalım. Uzmanlara göre hulahop çevirerek saatte 400 kalori yakılabilir. “Kalbi çalıştıran bir egzersiz. Dizlere zararı yok ve tüm vücut çalışıyor. Koşmak ise vücuda zarar verebiliyor. 

Hulahop Çevirme Faydaları :Kalbi Çalıştıran Egzersiz

Hulahop Beli İnceltir mi?:

  1. Egzersiz yapmak her zaman sıkıcı olmak zorunda değildir. Eğer spor salonlarında yapılan grup aktivitelerine katılma olanağınız yoksa hula-hoop ile oynamak en eğlenceli aktivite olabilir. Kilo kaybetmek amacı yerine hula-hoop’tan zevk almaya bakın. Bir kere eğlendiğinizde kendinizi daha enerjik ve mutlu hissedeceksiniz. Kilo kaybı ile bel ve kalça bölgesinde incelme eğlenceden hemen sonra gelecektir!
  2. Abdominal (karın) kasları ile alt arka kaslarınızı çalıştırdığı için iç organlarınızı çevreleyen core kasları geliştirmenize yardımcı olur. Bunun yanında kalça kaslarınızı da çalıştırır. Bazı spor salonları ve dans merkezlerinde hula hoop kullanılıyor.
  3. Hula Hoop, koordinasyon gelişimine de yardımcı olur. Vücudunuza daha iyi hakim olur, uyum ve denge gibi özelliklerinizi geliştirebilirsiniz.
  4. Ve en iyisi, hula-hoop lar oldukça ucuzdur. Size ekstradan hiçbir ücrete mal olmaz. İstediğiniz zaman istediğiniz yerde yapabilirsiniz! Doğum günü yaklaşan bir arkadaşınız varsa (belki bir kaç kilo vermek isteyen) ona neden bir hula-hoop almıyorsunuz? Oldukça esprili bir hediye olmasının yanı sıra bir kaç gün içinde kilo verdirmek gibi bir mucize yaratmasa da oldukça eğlenceli ve amacını destekler bir fiziksel aktivite görevi görür.
hula hoop çevirmenin faydaları

Hulahop Kalori Yaktırır

Sözün kısası, hula hoop çevirelim, çevirmeyenleri uyaralım, haberdar edelim ki öğrensinler. Durumu müsait olmayan kalın belli tanıdıklarımıza hediye olarak takdim edelim, böylece bellerini inceltebilsinler.  Tartışma konularımız arasına koyalım ve güncel tutalım. Sadece spor ve siyaset konuşmakla bu hayatın süresini geçirmeyelim. 

 

Kan akışımızı hızlandırır ve dizlerimizi yormaz. Daha ne isteyeceğiz ki? Hangi spor dalı bize bu hizmetleri sunabilir?  Öyleyse hep beraber hula hoop diyelim, yemekleri az tuzlu yiyelim. Ayrıca hulahoop ince belli olma egzersizleri sıralamasında ilk sıradadır. 

ince bellilere buradan ulaşabilirsiniz. 

Kestane kebap, acele cevap ile kalın sağlıcakla.

Kaynak: BBC

Bunları da Beğenirsiniz Muhtemelen

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: