illuminati nedir dünyayı bu teşkilat mı yönetir?

Bütün gizemli teşkilatlar bir piramidin tabandan tepeye doğru yapılanması ise “Aydınlanmış Olanlar” anlamına gelen İlluminati örgütünün o piramitte masonların üstünde bir noktada olduğu söylenmektedir

Tarihsel süreç itibariyle Tapınak Şövalyeleri, Mason Teşkilatlanması ve İlluminati oluşumları iç içe, ilişkili olma yanında aleni, gizli, çok gizli (adeta yok gibi) yapılanmalar durumundadır. Bu yapılar içerisinde illuminati nedir ve illuminati gerçekleri nelerdir?

İlluminati bir hareket olarak 1 Mayıs 1776 yılında Ingolstad’ta (Yukarı Bavyera), Ingolstadt Üniversitesi kilise hukuku profesörlerinden  Adam Weishaupt tarafından beş kişiyle kurulmuştur. Topluluğun kuruluş amacı cehaletle, baskıcılıkla ve kilisenin dogmalarıyla mücadele etmekti. Her ne kadar asıl amaç, aydınlanarak dinsel dogmalardan uzak, hür düşünceyi ve Newtoncu pozitif bilimin önünü açmak idiyse de, daha sonraları gizli siyasi amaçları olduğu öne sürüldü. Nitekim sonrasında kurulduğu yer olan Bavyera’da yasaklandı ve kurucuları ülke dışına kaçmak zorunda kaldılar.

Günümüzdeki amacının ise; halk kitlelerinin karar verme kabiliyetini denetim altında tutmak, dünya liderlerini ve ekonomiyi istediği istikamette yönlendirmek olduğu iddia edilmektedir.

İlluminati’nin bünyesinde ABD’nin tanınmış zengini David Rockefeller olduğu iddia edilmektedir. 91 yaşında ölen Rockfeller’e ait şirketlerin cirosunun dünyadaki pek çok devletin yıllık gelirlerinden daha fazla olduğu söylenmektedir.

İlluminati Kurucuları / Dünyayı Onlar mı Yönetiyor?

Fransız İhtilali, John F. Kennedy suikasti gibi önemli olayların arkasında da bu yapılanmanın olduğu iddialar arasında. İlluminati amacının dini inanışları ortadan kaldırmak, sosyal düzeni bozmak, hükümetleri ortadan kaldırmak ve yeni bir dünya düzeni kurmaktır. Yani örgütün böyle amaçlara hizmet ettiğine inanılmaktadır. Çeşitli iddialara göre örgüt 10 kişi tarafından yönetilmekte ve bu 10 kişi örgütün yanı sıra dünyayı da yönetmektedir.

Örgüt içinde bulunan üyelerin bilgileri tamamen gizlidir ve kimse tarafından öğrenilememektedir. Her üyenin kod adı bulunmaktadır ve bu şekilde birbirleri ile iletişim halinde kalmaktadırlar. Örneğin, örgütün kurucularından olan Adam Weishaupt’un kod adının ‘Spartacus’ olduğu bilinmektedir.

Tarihe bakıldığında İlluminati örgütü ile ilgili ilginç noktalar göze çarpmaktadır. Örgütün üst kademesinde bulunan üyelerin her sene toplanıp, amaçları doğrultusunda konuştukları ve karar aldıkları ortamda ‘Yuvarlak Masa’ adını verdikleri bir konsey oluşturdukları söylenmektedir. İlluminati içinde bulunan üst kademe üyelerinin oluşturduğu alt kadrolar ülkelere yayılmış devlet adamlarından oluşmakta ve 1. Dünya Savaşı zamanında bunun etkileri oldukça hissedilmektedir. Savaş sırasında karşıt ülkelerin temsilcileri Yuvarlak Masa’da toplanarak savaşın gidişatını ve sonucunu tartışmışlardır. Savaşın başlama sebebinden, Osmanlı Devleti’nin yıkılışından, savaşın sonuna kadar her şeye hakim olan İlluminati, savaşın sebep olduğu düzensizlikten beslenerek temel amaçlarından olan “tek düzen, tek dünya” mantığını tamamlamış olacaklardı.

Zihin Kontrol Teknikleri Kullanılıyor mu?

 

Günümüzde illuminati nedir dersek; zihin kontrolü teknikleri kullanarak, devletleri yıkmayı, dini yok etmeyi, sosyal düzeni bozmayı ve benzeri amaçları güdüleyen bir topluluk olarak gösterilmektedir.

Hollywood filmleri, çizgi filmler, popüler şarkılarda zihin kontrol tekniklerini kullanan ve subliminal mesajlar konusunda ustalıkla hareket ettiği ileri sürülen örgütün sembollerinden bir tanesi, aynı zamanda tapınak şövalyelerinin kullandığı şeytan semboldür.

 

İlluminati sembolleri;

* Tek Göz

* Altı Köşeli Yıldız

* Yedi Kollu Şamdan

* Gönye ve Pergel

* Herşeyi Gören Göz ve Tamamlanmamış Piramit

* Baphomet

illuminati nedir
illuminati nedir

Baphomet, tapınak şövalyelerinin kullandıkları şeytânî bir semboldür. Baphomet, aynı zamanda eski pagan bereket tanrısıdır. Baphomet’in sağ eliyle negatif ve kötü enerjiyi alarak, sol eliyle yeryüzüne ulaştırdığı tasvir edilmektedir. Lan Wilson, “The Shroud of Turin” adlı eserinde de şöyle der: “Korkunç yüzü ve dağınık sakalları olan bir cin şeklinde tarif edildiğine bakılırsa, bu putun Asmodeus’u (tapınağın yapımında Süleyman’a yardım eden koruyucu cin) temsil ettiği söylenebilir. Rennes Le Chateau’da bulunan köy kilisesinin kapısında da Asmodeus’un bir heykeli mevcuttur.” Ve İlluminati onu insanları korkutmak için kullanmaktadır.

illuminati Ünlüleri

Bazı iddialara  göre, İlluminati adını ve üyelerini inanılmaz bir sır gibi saklayan ölümcül bir kuruluştur. Bugün hemen her ülkede mevcuttur. Özel eğitim, tören ve alt kültürlerden gelmeyenler İlluminati’ye kabul edilmezler. ABD başkanlarının pek çoğu İlluminati’den ya icazet alırlar ya da üyesidirler. İlluminati o kadar gizlidir ki, varlığından bile bahsedilmez. Bu gizli örgüte ihanet edenlerin cezası kayıtsız şartsız ölümdür. Illuminati’nin NATO ile veya Gladyo gibi yeraltı örgütleri ile de ilişkisi olduğu bilinmektedir.

Doğrudan ya da dolaylı olarak İlluminatiye hizmet eden kişiler arasında dünyaca ünlü müzisyenler de bulunmaktadır. Hatta Fransız İhtilali, John F. Kennedy suikastı gibi önemli olayların arkasında da bu yapılanmanın olduğu öne sürülmektedir.

Bir dünya starı olan Madonna’nın illuminati kölesi olduğu kesin gibidir hatta Madonna’nın İlluminati isimli bir şarkısı bile var. Aşırı zeki iseniz veya ünlü iseniz, sizi zorla içlerine alacaklardır. Girmezseniz ölürsünüz. İlluminati tarafından öldürülen çoğu ünlü 27 yaşında ölmüştür. Bu yaşlarda girmeye zorlanırlar. İstemezlerse öldürülürler. Amy Winehouse ‘Beni üçgenin içine çekmeye çalışıyorlardı. Ama ben direndim, onlardan olmadım.’ dedikten 3 gün sonra evinde ölü bulundu.

Bilderberg Nedir

Bohemian Kulübü Nedir

NTV

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: