Japon Miniklerden Ping Pong Show

Japonya'daki 7-9 yaş arası minikler masa tenisi şampiyonası heyecanlı ve bir o kadar da estetik sahnelerin gerçekleştiği sıra dışı organizasyon oldu

Japonya’da masa tenisi organizasyonlarında minik sporcuların müsabakaları büyükler kategorisindeki maçlardan çok daha fazla ilgi görmekte. Bu ise Japon toplumunun çocuklara verdiği önemden dolayı ortaya çıkmaktadır. Nitekim minikler de kendilerine yapılan yatırımları boşa çıkarmıyor, kültürlerinin gereği olan çok çalışma, nezaket ve hırs kombinasyonunu  erken yaşta öğreniyorlar. 

Minik sporcuların, teknik ve hızın üst düzeyde olmasını gerektiren bu zor sporu estetik hareketlerle yapması , kazanma azmi ve çabası izleyenlerin duygulanmalarının yanında müthiş keyif almalarına vesile oluyo

 

Shakehand Tutuş Şekli:

Bu tutuş için:

  • Raketin sapıyla tokalaşarak başlayın. Sonra işaret parmağınızı lastiğin alt bölümü süresince uzatın. Bu rakete ekstra balans sağlar.
  • Şimdi başpamağınızın durduğu yeri kontrol edin. İşaret parmağınızın olduğu tarafın ters yüzünde lastiğin alt ucunda olmalıdır. Başparmak raket sapına dik vaziyette olmalıdır ve başparmağın yumuşak bölümü tahtaya değmemelidir.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: