Japonlar Sünnet Oluyor mu ve Japon Erkeklerin Sünnete Bakış Açısı Nedir?

Bu konuyla alakalı Japonya içinde bazı ulusal ve yerel medya köşelerinde, çeşitli forumlarda açılmış başlıklara rastlamak mümkün

Tüm bu başlıkların açılmasına ise;  cinsel içerikli Japon filmlerindeki erkek oyuncuların, neredeyse hepsinin sünnetli olarak görülmesinin verdiği şaşkınlık neden oluyor.  

Japonların büyük bölümünün dinsiz olduğu göz önüne alındığında, şayet sünnet olmaya doğru bir eğilim var olsa bile bunun dini inançlara bağlı olarak yapılması söz konusu değil. Yapılan kısmi incelemeler gösteriyor ki; oransal olarak az olmakla birlikte böyle bir eğilimden bahsetmek mümkün. Bunun temel sebebi ise sağlık açısından yararlı olması veya hastalıklara karşı bir etken olması değil, fakat daha ziyade estetik anlamda olumlu bir katkı sağladığına olan inanç veya bakış açısı denebilir.

Özellikle cinsel içerikli filmlerin, Japon erkeklerini sünnet olmaya yönlendirdiği ve özel kliniklerin de bu durumu teşvik ettiği söylenmekte. Zira sünnet olmak isteyen erkekler, bu operasyonu hastanelerden ziyade özel kliniklerde ve oldukça yüksek ücretler ödeyerek gerçekleştiriyorlar.  Yapılan nadir araştırmalarda “neden sünnet oldunuz?” sorusuna Japon erkeklerinin verdiği cevaplardan; estetik olarak daha güzel göründüğüne olan inançları neticesinde özgüven yüksekliği yaşadıkları ve düşük seviyedeki cinsel isteklerinin pozitif anlamda arttığı yönündeki düşüncelere sahip oldukları anlaşılmakta.

 

happy japanese woman

Diğer yandan Uzakdoğulu erkeklerin sünnet olmaması yönünde de yoğun propagandaların yapıldığını söylemek mümkün. Bunun temel nedeninin ise, Yahudilerin kendilerinden başka bir ırkın sünnetli olmasını istememeleri olabilir. Zira inançlarına göre, öteki dünyada Rab, erkeklerin sünnetli olmalarına bakarak onları ayırt edebilecek ve böylelikle ayrıcalıklı muameleye tabi tutulacaklardır. Saçma gibi görünse de bu söylemin gerçeklikle bağını inkar etmek mümkün değil, zira şayet Yahudiler, kendilerinden başka ırkların da sünnet olmasını isteseler bunu mutlaka teşvik edici programları olurdu. Oysaki tam tersine, sünnet olmanın bir dezavantaj olduğu kanısının yayılması yönündeki çabalar çok daha yoğundur.

Esasen Japonya’dan ziyade, erkeklerin sünnet olma oranının %75,8 gibi oldukça yüksek olduğu ülke Kore’dir. Ve muhtemelen cinsel içerikli filmlerde görülen sünnetli erkeklerin bir kısmı da Kore orijinlidir.

 

Yukarıda izlediğiniz video yayınında Koreli erkeklerin sünnet olmasıyla alakalı bir içerik buldunuz. Sunucu sünnet olmanın olumlu ve olumsuz yönlerini anlatırken belirttiği noktaların gerçekten uzak ve komik derecede yanlış olduğunu hemen fark etmişsinizdir. 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: