Kız Arkadaşın Halterci İse

Halter, oldukça ağır bir spor dalıdır. Büyük çoğunlukla erkek sporcular tarafından ifa edilmesine rağmen az sayıda bayan halterci de mevcut.

Çocukluk arkadaşları Daniele ve Laura ayrılmaz ikililer. Her yere birlikte gidip eğlenirler, tek bir yer hariç; Laura gönül verdiği halter sporunu profesyonel olarak sürdürme niyetinde olduğu için gününün önemli bir kısmını halter çalışmaları yaptığı spor salonunda geçirmekte. Birdtown kasabasının en sevilen gençlerinden ve mahalli şampiyonalarda çeşitli dereceler almış vaziyette. 

 

Yaz gelmesiyle birlikte iki arkadaş hafta sonlarını çoğu zaman  plajda yüzerek ve güneşlenerek geçiriyor. Kasabanın sevgilisi olan iki arkadaş, komşularının ricası üzerine önce selfie çekimi,  ardından da mini bir gösteri yaptılar. Laura, çevredekilerin şaşkın bakışları arasında Daniele’yi adeta  silkme tarzında halter barı kaldırır edasıyla tuttuğu gibi havaya, başının üzerine kadar kaldırır. 

Olan biteni keyifle izleyen plaj sakinleri ise “Her insanın böyle bir arkadaşı olmalı. Düşün ki; kıra gezmeye gitmişsin ve aniden fenalaştın. Böyle kuvvetli bir arkadaşın varsa seni tuttuğu gibi kucaklar ve hastaneye kadar taşır icabında” dediler. Ne derece doğrudur bilinmez; Daniele’nin sonradan keskin nişancı kadın savaşçılar arasına katılmak için kasabadan ayrıldığı söyleniyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: