klasik otomobil tutkusu olan kadınlar

1

Otomobiller, belki de bir ev sahibi olmaktan daha çok arzu edilirler. Çünkü seni bir yerden alıp bir başka yere götürürken bu işlemi bizzat yapmanın farklı zevkini yaşarsın.

Bir acayip yeşil tutkum var ki anlatamam

2

Bazı insanlar ise, klasik otomobil aşığıdır. Babalarının doğumundan daha eski yıllarda üretilmiş araçlara sahip olmak için adeta çıldırırlar.

Otomobil fotoğraflarını izlerken bile müthiş keyif aldıkları söylenebilir

Bip bip ille de Jeep

3

Klasik arabalara tutkun isimlerin başında gelen Nicolas Gage’in garajında; Ferrari, Rolls Royce, Porche ve Jaguar marka otomobiller bulunuyor. Koleksiyonun en dikkat çekeni ise 1958 yapımı Ferrari 250 GT Pininfarina

Araba dediğin yayla gibi olacak

4

Ülkemizde 90’lı yıllardan itibaren gelişen klasik otomobil tutkusu ile birlikte bir klasik otomobil kültürü gelişmeye başladı. Önceleri sadece İstanbul’da bulunan klasik otomobil kulüplerinin yanında, zaman içinde diğer illerde de klasik otomobil tutkunlarının oluşturduğu kulüpler ortaya çıktı

Sırayla sürüyoruz işte

5

Tabi bunların yanı sıra klasik otomobil müzeleri de çoğalmaya başladı. En önemli gelişmelerden birisi ise Antika Otomobil Federasyonu’nun kurulması oldu.

En sevdiğim parça "Tamirci Çırağı" dır

6

Günümüzde onlarca yeni model araçlar varken bazıları dünyanın parasını vererek klasik otomobil peşine düşmektedir.  Belki de bu pahalı hobi sadece bir hobi değil bir yatırım aracı da olabilir. Çünkü bu tutku giderek artıyor ve meraklıları da artıyor

Yıkama yağlama işleri benden sorulur

7

Aslında bu tutku sadece elit bir kesimin ilgilendiği bir uğraş değil günümüzde. Her otomobil meraklısı, bütçesi ve imkanları dahilinde, küçük bütçelerle de bu hobisini tatmin edebiliyor.

Aynen benim de motor su kaynattı

8

.  Bu hobiye sahip insanların birçok gerekçesi var. Çocukken seyrettiği bir filmin etkisi de onu bu meraka sürüklemiş olabilir. Yeni çevrilen filmlerin de etkisi büyük bu ilgiye.

Kırmızı olsun beş kuruş fazla olsun

9

İnsanoğlu otomobili icat edene kadar pek çok aşamadan geçti. Daha teknoloji diye bir olgunun var olmadığı, insanların doğayla mücadele içinde oldukları bir dönemde, yaşamlarını kolaylaştırmak için binek hayvanları kullanılıyordu

Ailem çok tutucuydu, okula göndermeyip tamirhaneye çırak olarak verdiler

10

Ardından belki de insanlık tarihinin en önemli buluşlarından olan tekerlek icat edildi. Bu yeni icadın yardımı ile at arabaları ve tarımda kullanılabilecek çeşitli araçlar imal edildi.

Bu arabanın içine nasıl sığarım ben ayol

11

Artık insanların yaşamlarını devam ettirebilmeleri için gerekli olan tarım, taşımacılık, göç gibi ihtiyaçlarını gerçekleştirmek daha kolay hâle geldi.

Kız arkadaşım benden daha iyi yıkıyor

12

İnsanoğlu yaklaşık 100 yıldır otomobil teknolojisiyle uğraşmaktadır. Hatta tekerleğin icadından başlayan bu uğraşı, tahta arabalara ve en sonunda günümüzün gelişmiş teknolojilerine kadar uzanan bir serüvenle bugünlere gelmiştir.

Biliyorum, saçlarımı kızıla boyamam lazımdı

13

Günümüzde ise yerli bir otomobil yapma fikrine karşılık “ne gereği var” diyen bir zümre ile karşı karşıyayız. Bu cümle kendi söylemi içinde doğru görünebilir fakat yine de yanlıştır. Çünkü bu yeni çalışmalarla ülkemizde daha ileri teknolojilerin önünü açacak bir döneme geçilebilir.

Bereket motor bilgim var

14

Pardon ben motosiklet severim

15

motorla birlikte ben de hava alayım bari

16

Klasik benim tarzım

17

şöyle ağız tadıyla domalayım

18

klasik otomobil tutkusu

19

20

21

klasik otomobil tutkusu

22

23

klasik otomobil tutkusu

24

25

26

27

28

29

30

Klasik Otomobil Tutkusu

klasik otomobil tutkusu

31

32

33

klasik otomobil tutkusu

34

35

klasik otomobil tutkusu
Belki Bunları da Beğenirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: