Kurtarma Botunun Dalgalarla Dansı

Devasa dalgaların arasında sörf yapan yiğitleri görürdük fakat bu kez kurtarma botuyla bunu yapanlara rastladık ki daha büyük övgü hak ediyorlar

Günümüzde sörf yapmak deyimi çoğunlukla internet ortamında; ya web sayfalarında veyahut facebook, twitter gibi sosyal medya alanlarında gezinmek olarak anlaşılmaktadır. Pek nadir olarak, duygularda sörf, düşüncede sörf gibi söz kümelerini kullananlar da olmakla birlikte bu ifadelerin fazla rağbet gördükleri söylenemez.

 

Sörf sözcüğü esasen ve ilk olarak dalgaların arasında adete karda kayak yapar gibi kaymayı tasvir olarak ortaya çıkmıştır.  İngilizce “Surf” , Fransızca ” Le surf”  sözcüklerinden esinlenerek Türkçe’mize geçmiştir. Sörf yapmak oldukça güç bir spordur ki; çok iyi derecede denge kabiliyetinin yanında güçlü bel ve bacak kaslarına ihtiyaç duyulur. Seyretmesi de oldukça neşe verici olan sörf görüntülerini çoğunlukla tek kişiler gerçekleştirir. Fakat bu kez durum biraz farklı; Amerika Birleşik Devletleri, Florida eyaleti, Miami kıyılarında sıra dışı bir sörf faaliyeti yaşandı. Sahil güvenlik uzmanlarından Yüzbaşı Tony Smith, yılların verdiği bot kullanma deneyiminde ulaştığı noktanın ne olduğunu dosta  düşmana gösterme adına devasa dalgalar arasında adeta dans etti. 

Bu durum Miami’de haftalarca gündem oldu, hem yazılı ve görsel basında hem de daha çok sosyal medyada yoğun ilgi gördü.  Halen bekar olan Tony Smith’in , kurtarma botuyla devasa dalgalar arasında yaptığı sörf görüntülerinin paylaşımından sonra yüzlerce evlilik teklifi aldığı belirtiliyor.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: