podyum kazaları ve ortaya çıkan manken frikikleri

Her meslekte olduğu gibi mankenliğin icrasında da zorluklar var.  Mankenlerin korkulu rüyası, podyumda salına salına yürürken aniden tökezleyip, boylu boyunca hiç istemediği türden frikikler sunarak yere serilmek suretiyle kaza geçirmek. Hele bunu bir de iç çamaşırı defilesinde yaşarsa hayatının en kötü anısı olarak zihnine kazınmasına neden oluyor.

1

Manken Kazaları
podyum kazaları

Boşuna dememişler düşenin dostu olmaz diye! Bu kız nispeten insaflıymış ki; fırsat bu fırsat deyip üzerine basıp geçebilirdi. Defile kazaları mankenlerin kişiliklerini ortaya çıkarır diye boşuna söylememişler.

2

Manken Frikikleri

Defile mankenlerinin podyum yürüyüşlerinde düşmeleri halinde frikik vermeme şansları yok gibi. 

Bu hayatta düşmeyeceksin arkadaş. Ha oldu ki tökezledim ne yapayım diyorsun; o durumda derhal ayağa kalkmanın çarelerini arayacaksın. Hem de kimseden yardım beklemeden. Çünkü yardım filan gelmez!  

3

Defile Kazaları
defile mankenleri

Moda fuarlarındaki sunumlarda yapılan pek çok defilede sunumlar esnasında çeşitli manken kazaları ortaya çıkabiliyor.

Düşer gibi olacağını hissettiğin an derhal bütün enerjini doğrulmak için harcayacaksın. Aksi takdirde yüzüstü kapaklanırsın. Maazallah ağzın burnun yamulur.

4

manken frikikleri

Burada da aynı durum geçerli. Bütün enerjinle mücadeleye devam.

5

Fashion Frikikleri
defile kazaları
kaza frikikleri

Fashion fuarlarında bazen isteyerek bazen istemeyerek düşme kazaları sonucu frikikler ortaya çıkıyor.

Eğer bir tutunacak dalın var ise şanslısın, kıymetini bil. Dikkatle muhafaza et ki; kaybetmeyesin.

6

manken frikikleri
mankenlerin podyum kazaları

Düşersen kimsenin umurunda olmazsın. En yakın arkadaşın bile görmezden gelir. Bana ne, ne hali varsa görsün gibilerinden.

7

mankenlerin podyum kazaları

Neşeli olmak çok önemlidir. Hani derler ya asla moralini bozma diye. Düşsen bile gülüp geçeceksin, bundan da bir şeyler öğrendim diye sevineceksin hatta.

8

mankenlerin podyum kazaları

Siyahilerin kas yapısı daha güçlü. Böyle bir burkulmada beyaz bir bilek muhtemelen çatlardı.

9

mankenlerin podyum kazaları
mankenlerin podyum kazaları

Dayanma gücü, şahıslara göre değişmekte. Kimi bir üflemeyle yıkılırken bir diğeri fırtınalarda dahi ayakta kalabiliyor. İşte güçlü bir manken örneği; podyumda tam kazaya maruz kalacakken direndi ve düşmedi.

10

İç Çamaşır Defile Kazaları

İç çamaşırı defilesi kazaları daha vahim olmakta. Her ne kadar düşenin dostu olmaz sözü doğruysa da, iyi yürekli insanlar da mevcuttur gezegenimizde. İhtiyacı olan birini görünce, elinde olmadan yardıma koşar seve seve.

11

Bazılarıysa, yardıma koşmasa bile hiç değil üzerinden geçeyim şunun gibi psikopatik bir hal içinde olmazlar. Bunlar da makbul insan sayılmalı aslında.

12

Bizde çok ünlü bir mısradır; bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı! Elin yabancısı nereden bilsin ki Türkiye’mize özgü bu sözü!

13

Bazısı eli cebinde dolaşır, diğerinin ise taşıması gereken yükü vardır. O zaman daha güçlü olmak gerek.

14

Defilede Göğsü Açılan Mankenler

Bazı defilelerde mankenler hanım hanımcık yürürken, ani geri dönüşleri sırasında elbise üstü kayar ve göğüsler ortaya çıkar.

Burada aslında bir kaza söz konusu değil, neşelenmeniz için benden olsun!

Kaynak

Bunlara da Bakın İsterseniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: