mobil inkjet yazıcı her türlü yüzeye yazabiliyor

Mobil İnkjet Yazıcı

Alman EBS firmasının ürünü olan bu harika “mobil inkjet yazıcı” ile her türlü yüzeye mürekkep püskürtme sistemli (inkjet) olarak yazı yazmak mümkün. Duvara, cama, ahşap üzerine, bidon üzerine, beton üzerine demir üzerine, yani her çeşit maddenin üzerine yazı yazabilmek, kod numarası eklemek vs harika olsa gerek.

 

EBS 260 Handjet yazıcı, patentli teknolojisi ile pahalı etiket, şablon, roller kodlama sistemlerinin yerine temiz ve hızlı kodlama yapabiliyor. 56 mm’ ye kadar olan yazı yüksekliği ve tek seferde 4 satıra kadar yazma opsiyonu ile paketlere, ambalajlara, cam, metal, plastik ürünlere, temiz, hızlı ve dayanıklı baskı yapmakta ve kullanıcılara büyük kolaylık sağlamakta.

mobil inkjet yazıcı

Bilgisayar üzerinden veya dayanıklı renkli ekranı üzerinden programlanabiliyor. Birçok solvent  bazlı, renkli ve farklı içerikli mürekkep seçeneği de mevcut. Ebs Handjet 260, 16 saat durmaksızın çalışabiliyor. 3 saat gibi kısa bir sürede şarj edilebiliyor. Ayrıca, farklı mürekkepler (Siyah, mavi, kırmızı, yeşil, sarı), UV okunabilir mürekkep, Gıda mürekkebi, Ahşap için özel mürekkep, Beton için özel mürekkep, Koyu yüzeyler için pigmentli mürekkepler gibi çok çeşitli mürekkep seçenekleri var.

 

mobil inkjet yazıcı programlanabiliyor

mobil inkjet yazıcı

Günümüzde kullanılan yazıcı çeşitleri  şöyle sıralanabilir:

  • Nokta Vuruşlu Yazıcı: Nokta vuruşlu yazıcılar, matris şeklinde düzenlenmiş baskı iğnelerini bilgisayardan gelen veriler doğrultusunda elektromıknatıs yardımıyla kağıt ile yazıcı kafası arasında gergin duran şeride nokta vurarak baskı yapan yazıcılardır.
  • Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı: Bu tür yazıcılar son derece küçük mürekkep damlacıklarını kağıt üzerine yüksek bir hızla püskürterek baskı yapmaktadır.
  • Isıl Yazıcı: Isıl yazıcılar, baskı kafasının ısıya duyarlı bir baskı kağıdının üzerinden geçen belli bölgelerin kağıdın alt tarafındaki ısıtıcı ile ısıtılarak o noktanın renginin siyaha dönmesiyle baskı yapan yazıcılardır. Bazı ısıl yazıcılarda iki farklı sıcaklık derecesine kadar ısıtma yapılarak iki farklı renkte baskı yapılması sağlanabilmektedir. Bu ikinci renk, genellikle kırmızıdır.
  • Lazer Yazıcı: Lazer yazıcı modelleri hızlı bir şekilde ve iyi kalitede baskı yapabilen oldukça kullanışlı yazıcı türlerinden biridir. Baskı yapmak için toner adı verilen karbon ya da polimerlerden üretilmiş toz yapısında bir maddeyi kullanırlar. Lazer yazıcı, lazer ışını ile bir silindir üzerine baskı yapılması gereken görüntüyü çizer. Lazer ışını, bu işi silindir üzerinde değdiği her noktadaki elektrik yükünü değiştirerek yapar. Daha sonra silindirin üzerinden toner geçirilerek farklı elektrik yüküne sahip bölgelerin tonerle yüklenmesi sağlanır. Silindire yapışan bu parçacıklar, sıcaklık ve basınç gibi öğelerle kağıt üzerinden geçirilip sabitlenerek baskı yapılır.
  • “Farenin beynine takılan mikroçip” konulu makaleye buradan ulaşabilirsiniz
  • Havanın nemini suya dönüştüren makine konusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak EBS

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: