Reis Filminin Yapımcısı Gözaltına Alındı

Reis' filminin yapımcısı 'Uyanış' filminin ise yönetmeni olan Ali Avcı emniyet ekipleri tarafından gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada hakkında gözaltı kararı çıkarılan Ali Avcı, Bağcılar’daki evinde gözaltına alındı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hayatını konu alan ‘Reis’ filminin yapımcısı, 15 Temmuz gecesini anlatan ‘Uyanış’ filminin ise yönetmeni olan Ali Avcı, FETÖ üyeliğinden gözaltına alındı. Avcı’nın ‘Uyanış’ filminin dün yayınlanan fragmanları büyük tepki toplamıştı.

Hakkında FETÖ üyeliği suçlaması ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma yürütülen Ali Avcı için gözaltı karar verildi. Bağcılar ilçesindeki ikametinde gözaltına alınan Ali Avcı’nın evinde arama da yapıldı.

Yapılan arama neticesinde ikamette bulunan ikinci bir şahıs olan ve polise ismini Hasan Aslan olarak tanıtan kişi arama anında ikametten kaçmaya çalıştı. Yakalanan şahsın yapılan araştırmalarda Yıldız Teknik Ünversitesi soruşturmasından firari, bylock kullanıcısı ve 25.ağır ceza mahkemesince yakalama kararı bulunduğu ve gerçek isminin Fetullah Karabiber olduğu tespit edildi. Şüpheliler İstanbul emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Avcı’nın yapımcısı olduğu Reis filmi, dünyaca ünlü film veritabanı sitesi IMBb’de 10 üzerinden 1.6 puan almıştı. Türkiye’de 331 salonda gösterime giren ‘Reis’i,  67 bin 580 kişi seyretti. Erdoğan’ın filmi izlemeye gitmemesi de gündem konusu olmuştu.

İKİNCİ SKANDAL FİLM

Reis filminin yapımcısı skandal bir filme daha imza attı.

15 Temmuz destanını anlattığını iddia ettiği filmde, darbecilerin o gece yapmak istediği ancak başaramadığı ne varsa filme taşıdı. Yapımcı Ali Avcı’nın yeni proje diye ortaya attığı film tam bir skandal. Öyle ki filmde, birebir benzettikleri Erdoğan ve ailesi, darbeci askerler tarafından korkunç bir katliama uğruyor. Erdoğan’ın çocukları, damadı, eşi ve hatta torunu dahi darbecilerin kurşunlarına hedef oluyor ve onların cansız bedenleri filmde açıkça sahneleniyor. Filme ait görüntülerin devamında, Erdoğan’ın başına silah bile dayadıkları görülüyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: