Sabırlı Ol Sabretmeyi Bilmiyorsan Kaybetmeye Mahkumsun

Başarıya ulaşmak için sabretmeyi öğrenmek şarttır. Aksi takdirde hem kaybetmeye mahkumsun hem de başın belaya girecek demektir.

Şoför adam hele illede sabırlı olmaya mecburdur. Esasen insanoğlu sabretmeyi  küçük yaştan itibaren öğrenmek durumundadır. Aksi takdirde en baştan kaybetmeye mahkum olacaktır. Çoğu zaman ise sadece kaybetmekle kalmaz, işler öyle sarpa sarar ki; iki dakikalık sabır eksikliğinden kaynaklı ortaya çıkan sorunu çözmek için yığınla mücadele verme haline düşersin. 

 

Rusya’nın Irkutsk şehrinde mütevazi kamyonuyla birlikte şehir içi nakliyat işleriyle iştigal eden Igor Ivanovich, öğlen vakti aşırı votka çekmişliğin verdiği rehavetle birlikte hemzemin geçitten azıcık erken geçeyim derken, yüküyle birlikte kamyonun devrilmesine sebep oldu. Az kalsın canından da olacaktı ya, şansı varmış ki ufak sıyrıklarla olayı atlattı. Ama hem taşığı malzemenin parasını ödemek zorunda kaldı hem de kamyonun tamiri için 6 aylık gelirini harcadı. Yetmedi karısı Nathali ve kızı Natasha’nın aylarca dilinden kurtulamadı.  “Senden adam olmaz” mı demediler, “sarhoş lanet herif” mi demediler, “seni terk edip Türkiye’ye yerleşeceğiz” mi demediler. Adamın başını yediler. 

Türkiye lafını duyunca fena tırsan Igor aga, “gitmeyin nolur, ben Türkçe öğrenip size devamlı Türk müziği dinleteceğim”  demiş ve ilk olarak rahmetli Yaşar Özel’in meşhur ettiği “Sabret gönül bir gün olur bu hasret biter, çekilen acılar canım gün olur geçer” şarkısını öğrenmiş. 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: