Striptiz Dansı Spor Dalı Oldu ǀ Pole Dans ǀ Direk Dansı

1

  Uluslararası spor birliğinin kabulünden sonra ” direk dansı spor dalı mıdır “ sorusunun cevabı resmen evet olmuş durumda. Amerikalı dansçı Katie Coates, striptiz dansının bir spor dalı olarak kabul edilmesi gerektiği konusunda başlattığı mücadeleyi 10 yıl sonunda zaferle kazanmış oldu. Yıllar içerisinde düşüncesini destekleyen insanlardan imza toplamaya başladı ve sonuçta on bin imza ile birliğe müracaat etti

2

   Katie, öncesinde direk sporları derneği kurdu, devamında bu oluşumu federasyon olmaya kadar taşıdı. Şüphesiz ki federasyonun başkanı idi. Bu arada fitness salonu açarak bu konuda kurs verme faaliyetini sürdürüyordu

pole dance homework
direk dansı spor dalı mıdır

3

   İnsanların direk dansını bir spor faaliyeti olarak görmesi onu en çok teşvik eden etken olmuştu. Zira olay artık cinsellik çağrıştıran veya utanç verici bir eylem olarak algılanmaktan uzaklaşmıştı. Direk dansı yapabilmek için profesyonel bir sporcu gibi çok çalışmak ve güçlü kaslara sahip olmak gerekiyor.

4

Bunun yanında ciddi şekilde denge yeteneği olmalıydı. Aksi takdirde sakatlanma durumuyla karşı karşıya kalmak kaçınılmazdı

pole dance pool
direk dansı spor oldu

5

Direk Dansı Spor Olarak Kabul Edildi

Videoda izleyeceğiniz gibi, direk dansına kafayı takmış bayanlar jimnastik sporcuları gibi çalışıyorlar. Bazen kazalar yaşıyorlar. Tepe üstü düşüp beyin kanaması geçirmek veya yüzünün üzerine düşüp burnunu kırmak işten bile değil. İşte böylesi tehlikeleri bünyesinde barındırmasından ötürü olsa gerek ki; direk dansı spor dalı olarak kabul edildi. 

6

Üst beden kısmı, bu spor için uygun olmayıp fakat direk dansçısı olma arzusuyla yanıp tutuşan garipler ise bu heveslerini telefon direklerine sarılarak bir parça olsun gidermeye çalışıyorlar.

striptiz dansı spor dalı oldu

7

Pole Dance Striptiz Şov mu Spor mu?

Strip barda şov yapan bu ikiliden yerde olan hula hoop çevirmek gibi direk dansçısına oranla çok basit olan performansını sergilerken, esas kız direkte canı pahasına sporunu yapmaya çalışırken kazaya maruz kalmaktan kurtulamıyor ne yazık. Buradan da striptiz şovları yapan pole dance performecilerinin hayati tehlikelere ne denli maruz kaldıklarını daha iyi idrak etmekteyiz. 

8

Sirk cambazlarından farkı olmayan bu garipciğin yaptığına spor demeyip ne demek lazımgelir?  Direk dansını bir spor dalı olarak kabul eden uluslararası spor birliğine bir kez daha takdir ve teşekkürlerimizi sunmayı bir borç biliriz.

direk dansı spor dalı oldu

9

Dünyanın çeşitli ülkelerinde direk dansı gösterilerinin yarışmaları düzenlenmekte. Avustralya bu ülkeler içerisinde ilk sırayı almakta. İzleyeceğiniz videoda epeyce uçmuş bir koreografi bulunmaktadır, peşinen söyleyelim.

10

O kadar uzun bacaklarla bu denli esnek dönüşü gerçekleştirebilen bu sporcuya bravo demekten başka bir şey geçmiyor içimizden.

direk dansı spor oldu

11

Şimdi bütün arzumuz, bu nadide spor dalının inceliklerini olimpiyatlarda da izleyebilmenin bahtiyarlığına erişmektir. 

12

İçimizden bir ses diyor ki; Amerikalı dansçı Katie Coates bu büyük görevi de hakkıyla yerine getirecek ve insanlığın kültürel gelişimi tarihinde altın harflerle yerini alacaktır. 

direk dansı spor oldu müjde

13

direk dansı spor dalı mıdır

14

direk dansı spor olarak kabul edildi

Kaynak The Sun

15

direk dansı spor olarak kabul edildi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: