Trilateral Komisyon nedir Faaliyetleri Nelerdir?

Trilateral Komisyon nedir diye baktığımızda ABD, Batı Avrupa ve Japonya’nın yeni dünya düzenini yayma ortaklığı görülmektedir.

Yeni dünya düzeni; kontrol edilebilir bir demokrasinin başta ABD, Batı Avrupa ve Japonya’da kurulması, böylelikle tüm dünyaya kolayca yayılması ve nihayetinde tek bir dünya devleti sistemine ulaşılması şeklinde özetlenebilir. Komisyonun ilk büyük icraatı SSCB’nin yıkılması oldu.

Trilateral Komisyon nedir

Trilateral Komisyon nedir ?

Tirlateral Komisyon, Yeni Dünya Düzenini Kuzey Amerika, Avrupa ve Japonya’ya daha iyi yayabilmek için oluşturulmuş ve 1973’te David Rockefeller, Henry Kissenger ve Zbigniew Brzezinski tarafından kurulmuş bir örgüttür. 1970 yılı sonlarında Prof. Zbigniew Brzezinski Amerika’nın, Batı Avrupa ve Japonya gibi gelişmiş sanayi ülkelerinin bir araya gelmesiyle oluşacak bir birliğin inşa edilmesinin gerekliliğini ortaya koydu.

Masonik sistemin yeni bir uyarlaması olan Komisyon, ilk olarak Carter hükümetinde büyük güce ulaştı. Hükümette, Carter’ın kendisi de dahil 20 önemli kişi Komisyon’a üye idi. Carter ABD Başkanı olur olmaz Brzezinski,  Carter’ın Ulusal Güvenlik Konseyi Danışmanı olmuş ve Carter’ın iplerini eline almıştır.

Komisyonun diğer üyeleri önde gelen finansörler, sanayiciler ve akademi uzmanlarıydı. Carter’ı izleyen hükümetlerde de Trilateral’ın etkisi sürdü; Bush ve Clinton birer Trilateral üyesiydiler.

Brzezinski, 1973-1976 arasında başkanlığını yapmıştır. Komisyonun simgesi şu şekildedir: Bir kürenin üç yanından üç üçgen uzayarak kürenin ortasında buluşurlar ama birleşmemişlerdir.

Bunları birleştirdiğiniz taktirde tek bir büyük üçgen meydana çıkar. Her bir üçgen trilateralin üç bölgesini simgeler. Üçgenler muhtemelen piramidi simgelemektedir.

Büyük üçgen de büyük piramittir. Büyük piramidin birleşmemiş olması, tek dünya devletinin henüz kurulmamış olduğunu gösteriyor olabilir.

Tapınak Şovalyeleri Nedir

Opus Dei Örgütü Nedir

wikipedia

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: